Upowszechnianie Kultury Fizycznej, aktywizacja środowisk lokalnych i szerzenie zdrowego trybu życia wśród mieszkańców poprzez piłkę nożną.

MIEJSCE ZAWODÓW

Boiska wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej Nr 130. im. Jana Brzechwy, os. Oświecenia 30 oraz Szkole Podstawowej Nr 89. im. Kornela Makuszyńskiego, os. Piastów 34a.

§3

TERMIN ZAWODÓW

Zgodnie z ustalonym terminarzem. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu danego meczu np. z przyczyn pogodowych.

§4

ORGANIZATOR

Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie, os. Tysiąclecia 15 przy współpracy Rady Dzielnicy XV (Mistrzejowice) Miasta Krakowa.

§5

ZASADY UCZESTNICTWA

1. Liga Mistrzejowicka ma charakter otwarty i jest bezpłatna.

2. Zgłoszenie do gry odbywa się na podstawie listy zgłoszeniowej, która jest wysyłana do zainteresowanych uczestnictwem w zawodach.

3. Listy zgłoszeniowe wszystkich drużyn należy składać do 15 maja. do godz. 17:00 (wraz ze zgłoszeniem się dwunastej drużyny zapisy zostają automatycznie zakończone – obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”).

4. Każdy zgłoszony zawodnik zgadza się na przestrzeganie niniejszego regulaminu.

5. Każdy uprawniony do gry zawodnik, musi posiadać dokument tożsamości, który ma obowiązek okazać na wezwanie organizatora lub sędziego przed meczem, w trakcie lub bezpośrednio po meczu.

6. Zawodnicy niepełnoletni biorący udział w kategorii open zostają dopuszczeni do rozgrywek za wypełnieniem zgody prawowitych opiekunów.

7. Zawodnicy nie zgłoszeni do rozgrywek nie są uprawnieni do gry.

8. Zawodnik zgłoszony w jednym zespole nie może grać w innej drużynie w tej samej kolejce.

9. W trakcie trwania ligi drużyna może dokooptować zawodnika do składu lub go usunąć. W przypadku dodania zawodnika do drużyny należy poinformować o tym organizatora przed meczem danej drużyny.

10. Zawodników biorących udział w zawodach obowiązują: stroje sportowe oraz  buty na sztuczną nawierzchnię.

11. Organizator zapewnia wierzchnie koszulki kolorowe dla obu drużyn (lejbiki).

12  Na ławce rezerwowych mogą przebywać tylko osoby umieszczone na listach zgłoszeniowych.

13. Przed każdym meczem przedstawiciel drużyny musi poprawnie wypełnić sprawozdanie i przekazać je do sędziego zawodów.

- dla kategorii open: 2x20 minut, z przerwą 5 minut

5. Zespół podczas meczu liczy maksymalnie 12 zawodników, w tym: pięciu zawodników w polu + bramkarz.

6. Rzut od bramki bramkarz wykonuje ręką bądź nogą.

7. Rzut z autu wykonywany jest nogą poza linią boczną (zawodnik drużyny przeciwnej w odległości 3 m).

8. W przypadku rzutu wolnego mur ustawiany jest w odległości 5 m.

9. Rzut karny wykonywany jest z odległości 9 m.

10. Nie obowiązuje przepis o spalonym.

11. Jeżeli zawodnik poprosi sędziego o grę na gwizdek (5 metrów), a zagra bez niego to sędzia winien ukarać zawodnika karą 2 minut za wprowadzenie sędziego w błąd.

12. Zmiany zawodników dokonywane są systemem hokejowym, podczas przerwy i w trakcie meczu w strefie zmian.

13. Strefa zmian usytuowana jest naprzeciw ławki rezerwowych o długości 5 m od linii środkowej boiska.

§7

KARY I NAPOMNIENIA

1. Wymiar kary zależny jest od sędziego:

a) wynosi 2 minuty dla zawodnika ukaranego a dla drużyny grą w osłabieniu 2 minut,

b) wykluczenie z meczu (czerwona kartka) i karą dla drużyny grą w osłabieniu 2 minut, po upływie kary 2 minut drużyna może uzupełnić skład oprócz zawodnika ukaranego wykluczeniem z meczu.

2. Jeżeli drużyna osłabiona karą 2 minut straci w tym czasie bramkę może uzupełnić skład (oprócz zawodnika, który został wykluczony).

3. Zawodnik wykluczony z meczu pauzuje co najmniej jeden mecz (w zależności od przyczyny – nawet może być wykluczony z rozgrywek)

4. Zawodnik wykluczony z gry może być zastąpiony przez innego w tym samym meczu po karze 2 minut.

5. W przypadku czynnego znieważenia sędziego, innego zawodnika lub osób przebywających na ławkach rezerwowych, sędzia przerywa mecz. Wynik meczu zostaje zweryfikowany jako walkower 5:0 przeciwko drużynie, która zawiniła.

6. Szczególnie niesportowe lub wręcz chuligańskie zachowanie na boisku lub poza nim będzie karane przez organizatora wykluczeniem drużyny lub zawodnika z rozgrywek.

7. Zawody zostaną zweryfikowane jako walkower 5:0 na niekorzyść:

- drużyny, która nie zgłosi się na zawody,

- drużyny, w której brał udział zawodnik nieuprawniony do rozgrywek,

- drużyny, której zawodnik wykluczony z gry nie opuścił boiska w ciągu 2 minut.

§8

SPOSÓB WYŁANIANIA ZWYCIĘZCÓW

1. Po rozegraniu wszystkich meczy w ligach wyłoni się kolejność miejsc.

2. System rozgrywania: “każdy z każdym”

3. O kolejności drużyn decyduje ilość zdobytych punktów, bezpośredni mecz, różnica bramek, ilość strzelonych bramek.

4. Za każde rozegrane spotkanie przyznaje się ilość punktów w zależności od uzyskanego wyniku:

a. Za zwycięstwo 3pkt.

b. Za remis 1pkt.

c. Za przegraną 0pkt.

§9

SPRAWOZDAWCZOŚĆ

1. Wszystkie protokoły z poszczególnych turniejów oraz listy zgłoszeniowe znajdować się będą u organizatora.

2. Wyniki będą na bieżąco zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych.

§ 10

SĘDZIOWIE

1. Organizator zapewnia sędziów na każdy mecz.

§11

UBEZPIECZENIE

1. Organizator nie ubezpiecza uczestników Ligi Mistrzejowickiej (wszyscy uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie).

§12

INNE

1. Protesty odnośnie zawodów można składać osobiście w formie pisemnej lub telefonicznej u organizatora w terminie do dwóch dni po zawodach.

2. Rozpatrzenie protestów odbędzie się w ciągu trzech dni od zgłoszenia protestu.

3. W sprawach nieobjętych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy PZPN.

4. Prawo ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu jaki i jego zmianę przysługuje organizatorowi.

5. Szczegółowe informacje można uzyskać u p. Grzegorza Meus tel. 500 859 110.